Вчені визначили розмір та склад ядра Марса

20 Mar 2021 11:25 GMT

Завдяки роботі зонда InSight Марс став першою після Землі планетою, у якої визначили розміри ядра: понад 3600 кілометрів у поперечнику. — Укрінформ.
Вчені визначили розмір та склад ядра Марса

Завдяки роботі зонда InSight Марс став першою після Землі планетою, у якої визначили розміри ядра: понад 3600 кілометрів у поперечнику.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Nature News.

За словами автора доповіді Саймона Шталера зі швейцарського Федерального технологічного інституту в Цюріху, результати роботи готуються до публікації в одному з журналів.

Так само, як і на Землі, надра Марса дозволяють «просвічувати» сейсмічні хвилі, які рухаються з різною швидкістю крізь породи різного складу і властивостей і навіть можуть відображатися на кордоні деяких шарів. За час роботи InSight зареєстрував близько 500 слабких марсотрясінь, однак приблизно кожний десятий з них сягав магнітуди від двох до чотирьох - достатньою для того, щоб створені ними хвилі проникали крізь найглибші надра, цитує статтю Naked Science.

Читайте також: Perseverance записав перші звуки свого пересування на Марсі

Це дозволило виділити у планети порівняно щільний шар верхньої мантії, що йде на глибину 700-800 кілометрів, а також «намацати» кордон мантії і ядра Марса, оцінивши його розміри. Воно приблизно вдвічі менше земного: радіус становить від 1810 до 1860 кілометрів, що трохи більше теоретичних передбачень. Тому, швидше за все, ядро Червоної планети не таке щільне, як вважалося, і, крім заліза і сірки, містить домішки порівняно легких елементів, таких як кисень. Можливо, воно досі залишається частково розплавленим.

Фото: NASA/JPL-Caltech

больше @ Укрінформ. Новини України та світу