У Кремлі хочуть внести зміни у 'Нормандський формат'

20 Mar 2021 13:54 GMT

Заступник глави адміністрації президента Росії, представник РФ на переговорах радників лідерів ‘нормандської четвірки’  Дмитро Козак направив своїм колегам у Німеччині, Франції та Україні листи з пропозицією змінити порядок проведення засідань.
У Кремлі хочуть внести зміни у 'Нормандський формат'

Заступник глави адміністрації президента Росії, представник РФ на переговорах радників лідерів “нормандської четвірки”  Дмитро Козак направив своїм колегам у Німеччині, Франції та Україні листи з пропозицією змінити порядок проведення засідань.

Про це повідомляють російські ЗМІ, з посиланням на джерело в Кремлі.

У документі Козак скаржиться на відсутність прогресу через “неналежну організацію” засідань. Він запропонував ввести принцип ротації на переговорах — аби функцію голови по черзі виконував кожен із чотирьох учасників.

Козак також запропонував країнам-учасницям зафіксувати зобовʼязання України дати письмову позицію щодо виконання проєкту “Ключових кластерів по реалізації Мінських угод”.

Окрім цього, Козак пропонує зобовʼязати Київ привести липневу заяву Міністерства оборони України про припинення вогню у відповідність до заходів щодо дотримання перемирʼя “без будь-яких вилучень та інтерпретацій”. Нагадаємо, що ці зобовʼязання серед іншого передбачали, що відкривати вогонь у відповідь можливо лише за наказом керівництва Збройних сил України.

Нагадаємо, Франція відкинула звинувачення Росії у тому, що Україна блокує Нормандський формат.

В ООН заявили, що держава-окупант Росія не виконала жодної рекомендації з прав людини у Криму. 

Раніше у Міністерстві закордонних справ назвали основні напрями роботи “Кримської платформи”.

Як відомо, генсек НАТО може взяти участь у саміті “Кримської платформи”

Крім того, Європейський парламент підтримав заснування “Кримської платформи” і закликав високопосадовців Євросоюзу та держави-члени ЄС надати цій ініціативі всю необхідну підтримку.

Нагадаємо, США закликали країни ООН до участі у “Кримській платформі”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

больше @ Прямий